Compounding World: April 2024

کمک‌ فرآیند و افزودنی‌های روان‌کننده، کارایی را در طی ترکیب و تبدیل مواد اولیه، افزایش می‌دهند: راهکارهای ارتقای راندمان تولید

برای بهینه‌سازی نرخ تولید و کیفیت محصول در طی فرآیند کامپاندینگ، مستلزم در نظر گرفتن فرمولاسیون دقیق کامپاند و شرایط فرآوری است. کمک فرآیندها و روان‌کننده‌ها عامل بهبود دهنده‌ی جریان در طی فرآیندهای کامپاندینگ و به دنبال آن اکستروژن و قالب‌گیری است. فلوئورو پلیمر‌ها (PPA) به عنوان یک کمک فرآیند مدت‌هاست در ترکیبات پلاستیکی استفاده می‌شود، که برای بسیاری از کاربردها از جمله جلوگیری از شکست مذاب و تجمع در دهانه‌ی دای بهینه سازی شده‌اند. فلوئوروپلیمرها با آنکه خطرات پلی‌فلوئوروآلکیل‌ها (PFAS) را ندارند اما به هرحال در دسته‌ی این ترکیبات قرار می‌گیرند.

در اوایل سال جاری، آژانس حفاظت محیط زیست ایالت متحده‌ی (EPA) هفت ماده‌ی شیمیایی PFAS را به لیست مواد شیمیایی خود (که قبلاً شامل 189 PFAS بود) تحت پوشش فهرست انتشار سموم (TRI) اضافه کرد. این قانون اپراتورهای تأسیسات در بخش‌های صنعتی تعیین‌شده (و همچنین تأسیسات فدرال) را که از مواد شیمیایی فهرست‌شده در TRI در مقادیر بالاتر از مقادیر تعیین‌شده، تولید یا فرآوری می‌کنند، موظف می‌کند تا استفاده از آن‌ها را گزارش دهند. این اقدام مربوط به بخشی از نگرانی دولت ایالات متحده در مورد PFAS است و به دنبال حذف معافیت TRI توسط EPA است که به اپراتورهای تأسیسات اجازه می‌داد تا از گزارش کردن PFAS  استفاده شده در غلظت‌های کم چشم پوشی کنند. در 13 مارس 2024، ECHA اعلام کرد که کمیته‌های علمی آژانس برای ارزیابی ریسک (RAC) و تجزیه و تحلیل اجتماعی و اقتصادی (SEAC) محدودیت‌های پیشنهادی را به صورت دسته‌ای ارزیابی خواهند کرد. این ارزیابی بر روی بخش‌های گروهی مختلف فردی تمرکز دارد و از این ماه آغاز می‌شود؛ انتظار می‌رود بخش مواد تماس با مواد غذایی و بسته‌بندی در سپتامبر سال جاری مورد بحث قرار گیرد.

همزمان با فعالیت قانون‌گذاران، صنعتگران به دنبال جایگزینی برای PFASها هستند و بسیاری از تامین‌کنندگان مستربچ و افزودنی راه حل‌هایی بدون استفاده از این مواد ارائه کرده‌اند. آژانس شیمیایی اروپا (ECHA) پس از معرفی الیگومرهای کوتاه زنجیره در سیلوکسان‌ها به عنوان مواد بسیار خطرناک (SVHC)، کمک فرایندهای بدون سیلوکسان را نیز معرفی کرد. محدودیت‌های پیشنهادی برای PFAS همچنین بر ترکیبات پزشکی که از فلوروپلیمرها به عنوان رزین و همچنین روان‌کننده‌های داخلی استفاده می‌کنند تأثیر می‌گذارد.

برای مطالعه‌ی ادامه‌ی مطلب به لینک زیر مراجعه نمایید:

CW April 2024 pdf for download_2

https://content.yudu.com/web/1rl19/0A1rl2p/CWApr24/html/index.html?refUrl=https%253A%252F%252Fmagazines.amiplastics.com%252F

2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *