Compounding World: January / February 2024

افزایش تقاضا برای پایداری فیلم

فرمولاسیون­‌های فیلم پلاستیکی به منظور بهبود عملکرد در طیف وسیعی از کاربردهای فیلم دمشی و ریخته­‌گری با هدف اکستروژن در سرعت­‌های بالا بدون ایجاد پارگی در فیلم‌­های نازک و با حفظ یا بهبود خواص فیلم، مهندسی شده‌­اند.

افزودنی‌­هایی نظیر آنتی­‌اکسیدانت، لیز کننده و کمک فرآیند، به منظور دستیابی به این خواص و عملکرد، نقش تعیین‌کننده‌ای دارند. امروزه تامین کنندگان افزودنی‌های مورد استفاده در فیلم به دنبال توسعه مواد و راهکارهای جدید هستند که نیاز کاربران و تولید کنندگان فیلم را با معرفی افزودنی‌­های زیست محیطی و کمک فرآیندهای جایگزین برآورده کنند و راه حل‌­هایی را ارائه دهند که به حفظ عملکرد فیلم حتی در مقادیر بالا از مواد بازیافتی کمک کند. افزودنی­‌ها همچنین در بسته بندی­‌های انعطاف‌­پذیر بر پایه یک ماده پلیمری نقش دارند و می‌­توانند آسان­‌تر از فیلم­‌های چند لایه که هر لایه آن­‌ها از ماده پلیمری مختلف و در مواردی از پلیمرهای ناسازگار یا ترکیبات فلزی تشکیل شده‌­اند، بازیافت شوند. چالشی که در تولید فیلم وجود دارد؛ برای ساخت فیلم­‌های بر پایه یک ماده پلیمری است که بتوانند خواص مانع شوندگی (Barrier) خوبی ایجاد کنند.

شرکت Milliken راه حل‌هایی را تحت عنوان Ultra-Guard ارائه کرده است که طبق آن­‌ها عملکرد مانع شوندگی (Barrier) در فیلم HDPE به‌طور قابل توجهی بهبود یافت. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که این راه حل‌­ها می­‌توانند برای تولید بسته بندی‌های مانع رطوبت قابل بازیافت و غیر فلزی مورد استفاده قرار گیرند. امسال Milliken برای معرفی یک افزودنی جدید برای خط Ultra-Guard به فرم مستربچ برای بسته بندی­‌های انعطاف‌پذیر HDPE و LLDPE برنامه­‌ریزی می­‌کند.

Katie Kellogg مدیر خط تولید شرکت Milliken می­گوید “ما در حال نهایی کردن نسل جدیدی از Ultra-Guard به فرم مستربچ هستیم تا راه حل­‌هایی را برای بسته بندی‌های بر پایه یک ماده پلیمری ارائه و فعال کنیم.” در سپتامبر سال گذشته شرکت BASF اعلام کرد که دو نوع آنتی اکسیدانت دوست­دار محیط زیست (تجدیدپذیر، Biomass-Balanced: BMB) را عرضه کرده است که جایگزین آنتی اکسیدانت­‌های بر پایه سوخت فسیلی شده‌­اند.

این کمپانی ادعا می‌­کند که استفاده از مواد اولیه تجدیدپذیر، ردپای کربن محصول را از ماده اولیه گرفته تا محصول نهایی، تا 60% نسبت به میانگین جهانی ردپای کربن در محصول در گریدهای معمولی کاهش می­‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر به لینک‌های زیر مراجعه نمایید:

CW January February 2024 pdf for download

https://content.yudu.com/web/1rl19/0A1rl2p/CWJanFeb24/html/print/CW%20January%20February%202024%20pdf%20for%20download.pdf

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *